Blogg

Ny trener på Diplompartiet

Etter en litt "rotløs" sensommer/ tidlighøst for diplomboksere med flere trenere på omgang, kan vi med glede annonsere at vi har fått til en permanent løsning for diplombokserne med en fast trenerressurs: Morten Almås :)
09. oktober 2019 20.05

Morten Almås vil være dedikert trener for det viktigste partiet: Diplom. Det er her fremtida til B-30 dyrkes frem med god teknikktrening og viktige basiskunnskaper. Morten har tidligere hatt ansvar for både bokseskoler og diplomboksing i B-30, og har nå takket ja til å trene de unge håpefulle. Morten var klubbens mest aktive dommer i sesongen 2018/ 2019 med over 500 dømte kamper. Han vil fortsatt ta på seg hvitskjorte og tversover, og vil ha et godt samarbeid med trenerne på ordinærpartiet for sekundering på stevner der Morten prioriterer dømmingen. Morten vil knytte til seg andre ressurser etter behov.

Vi ser frem til å få deg tilbake inn i treningslokalet, Morten!

Morten starter opp hos oss etter Legacy Box Cup, dvs fra og med mandag 28. oktober 2019.

Samtidig innfører vi en liten justering av treningstidene; 

  • Diplomtrening: mandag og onsdag 17.30-18.45. 
  • Ordinærtrening: mandag og onsdag 19.00-20.30. 
  • Fredager blir det Fellestrening som før for ordinærboksere og diplomboksere med startbok, kl 18.00-19.30.